Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

ZÁJAZD: MARIAZELL Rakúsko (23.09.2017)Vytlačiť
 

Zájazd

Kultúrna komisia pri Obecnom úrade v Pečeňadoch organizuje

dňa 23. septembra 2017

jednodňový zájazd do pútnického mesta Mariazell v Rakúsku.

 
Záujemcovia sa môžu prihlásiť na Obecnom úrade, počas stránkových dní, v termíne do 25. augusta 2017
Z dôvodu cestovného poistenia účastníkov zájazdu je potrebné nahlásiť  meno a priezvisko, dátum narodenia a trvalé bydlisko. Poplatok je vo výške 5 eur / osoba. 

Odchod autobusu bude ráno od obecného úradu o 6,30 hod., predpokladaný príchod o 21,00 hod.

 

Alpské mestečko je najvýznamnejšie a najväčšie pútnické miesto Rakúska. Jeho vznik sa datuje do r. 1157, kedy tu bola postavená románska kaplnka „Zella Maria“ (Mariazell), v ktorej sa uchovávala drevená soška Panny Márie. Mariazell má, možno povedať, staršiu tradíciu pútnického miesta než francúzske Lurdy či španielska Fatima.

Okrem toho, že Mariazell je pútnické mesto, nachádza sa tu aj niekoľko významných rodín, ktoré tu vyrábajú svoje výrobky už stovky rokov. Svoje tradičné medovníky tu pečie rodina  Pirkerovcov  a ponúka  dokonca hodinovú prehliadku  ich perníkového kráľovstva, kde vyrába čisto prírodné produkty. Pred Vianocami odtiaľto putuje do sveta denne až desaťtisíc perníkov. Vo  výrobniach sú aj  obchodíky, kde si perníky môžete zakúpiť.  Ďalšou známou rodinou s tradičným remeslom je rodina Arzberger, ktorá sa zaoberá výrobou domácich bylinkových likérov. Výrobňa likérov  funguje už 132 rokov a likéry vyrábajú tajnou receptúrou z 33 druhov byliniek. Tiež máte možnosť navštíviť ich výrobňu spojenú s obchodom, kde môžete zadarmo likér ochutnať a zároveň aj zakúpiť rôzne balenia likérov, ktoré sú ideálnym darčekom. 

 


späť na úvodnú stránku


 
 

Fotogaléria

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad

Všetko o oslavách 800

Oslavy 800. výročia písomnej zmienky o obci Pečeňady

Relax Centrum

Relax Centrum Pečeňady

Register návštev

free counters

Dôležité udalosti dňa

Hlavné správy


Orientačná MAPA obce

Mapa Pečeňady  

Mapový portál obce Pečeňady = Položka bude otvorená v novom okne

Elektronické služby

Triedime odpad

Triedime odpad

dnes je: 22.5.2018

meniny má: Júlia, Juliana

Počasie

Recepty pre ženičky

webygroup

Úvodná stránka