Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

VZÁCNA NÁVŠTEVA: Navštívili nás Blundellovci z Crosby Hall !Vytlačiť
 

Vážení spoluobčania, drahí rodáci !

V pondelok, 03. apríla 2017 v neskorých popoludňajších hodinách sa pohyboval v okolí kostola anglicky hovoriaci manželský pár, ktorý sa veľmi zanietene zaujímal o kostol a budovu bývalého kláštora.

Obrovským prekvapením bolo zistenie, keď sa manželia predstavili. Pán Mark a jeho manželka Suzanne Blundell. Pán Mark Blundell je potomok šľachtičného rodu Blundellovcov z anglického Crosby Hall (Liverpool).

Mark and Suzanne Blundell.jpg

Mark a jeho manželka Suzanne Blundell

Manželia si prezreli interiér kostola a budovu obecného úradu (bývalý Kláštor sestier Sv. kríža), obdržali monografiu obce Pečeňady. Pre intenzívnejšiu spoluprácu sme si vymenili e-mailovú adresu.

Po návrate zo Slovenska do Anglicka manželia napísali:

Drahá Lenka (Tománková),

Bolo nám veľkým potešením stretnúť Vás a Vieru (Bohunickú) v Pečeňadoch. Bolo obrovským šťastím, že ste sa náhodne objavili, keď sme prišli. Ďakujeme aj Viere (Bohunickej) za to, že nám pomohla dorozumieť sa. Ďakujeme Vám za veľmi milé darčeky, ktoré sme si priniesli späť domov do Anglicka, hlavne za úžasnú knihu, ktorú obdivovali všetci v rodine. Je vzrušujúce vedieť, že sa aj Vy zaujímate o históriu Vašej vlastnej obce, najmä však o grófku Ľudovítu Uzovičovú - Blundellovú. 

Môžete pridať obrázky na Vašu webstránku, Zuzana ešte niečo nafotila, iste Vám ešte nejaké obrázky pošle. 

V prílohe Vám pripájam niečo, čo by sa Vám mohlo zdať zaujímavé. Je to obrázok Charlesa (Karola) Blundella, môjho pra pra prastrýka, posielam aj obrázok kaštieľa Crosby Hall tak, aký bol kedysi (dnes je menší, pretože 2 krídla boli odstránené). Strýko Charles tam žil ako dieťa, no neskôr sa s Louise presťahoval do Londýna, a v Crosby Hall sa zdržiaval už iba zčasu načas.

V prílohe zasielam aj záznam z návštevy Pečeniad z roku 1900 (príloha sa prekladá- zatiaľ nezverejnené), niektorých členov rodiny Blundellovcov , ktorí boli dobrí priatelia s Louise (Ľudovítou Uzovičovou). Záznam napísala členka rodiny Blundellovcov - Margaréta. Opisuje sa tam úplne odlišný svet (život obce) od toho dnešného. Objavil som doma ešte nejaké maľované obrazy, ktoré namaľovala Charlesova (Karlova) neter v roku 1900, keď bola na návšteve v Pečeňadoch. Zuzana ich odfotila a isto Vám ich ešte pošlem. Nie je to žiadne veľké umenie, ale možno sa Vám budú zdať zaujímavé.

Obe Vás srdečne zdravia Mark a Suzanne.

Poznámka: modrou farbou vložené vysvetlivky administrátorom do originálneho prekladu.

Pra pra prastrýko Charles Blundell Kaštiel Crosby Hall
Charles (Karol) Blundell
(manžel Ľudovíty Uzovičovej Blundellovej)
Kaštiel Crosby Hall

 

Markovi a Suzanne ďakujeme za ich návštevu v Pečeňadoch a  Pánu Bohu za to, že nám skrížil cestu s týmito úžasnými manželmi, čím sme mohli osobne spoznať potomkov vzácneho rodu Blundellovcov.

Pevne veríme, že výmena informácií bude aj naďalej pokračovať, čím si navzájom prehĺbime poznatky o živote našich významných predkoch.


  späť na úvodnú stránku


 
 

Fotogaléria

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad

Všetko o oslavách 800

Oslavy 800. výročia písomnej zmienky o obci Pečeňady

Relax Centrum

Relax Centrum Pečeňady

Register návštev

free counters

Dôležité udalosti dňa

Hlavné správy


Orientačná MAPA obce

Mapa Pečeňady  

Mapový portál obce Pečeňady = Položka bude otvorená v novom okne

Elektronické služby

Triedime odpad

Triedime odpad

dnes je: 22.5.2018

meniny má: Júlia, Juliana

Počasie

Recepty pre ženičky

webygroup

Úvodná stránka