Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Napísali nám

12.09.2018

Vážený pán starosta!

S oneskorením, ale zo srdca. Som jeden z mnohých milovníkov dychovky a preto rád chodievam do vašej obce na hudobné leto. To, čo sa Vám darí v tejto oblasti asi nemá páru v republike. Cítil som sa príjemne, keď ste vítali orchester pred predstavením a ďakovali umelcom po predstavení. Takáto pozornosť sa účinkujúcim všade nedostane....

Vy ste sa umelcom poďakovali. Ja si však myslím, že poďakovať sa za zorganizovanie takejto peknej akcii by bolo treba aj tomu, čo sa o to postaral. Preto prijmite moje ĎAKUJEM Vám a Vašim spolupracovníkom,za moju osobu ako aj mnohých neznámych,ktorí ku Vám na tieto oslavy kvalitnej dychovky radi chodia.

Prajem Vám pevné zdravie a pohodu do ďaľšieho života a teším sa na budúci ročník.

Zdraví Vás poslucháč z Piešťan.


15.02.2017

Vážený pán starosta. Týmto mailom by som Vám chcela veľmi pekne poďakovať za Vašu ústretovosť a pomoc v kontaktovaní mojej slovenskej rodiny, s ktorou sme už aktuálne, s pomocou slovákov žijúcich tu v Argentíne, v písomnom kontakte. Cítim sa veľmi šťastná a vďačná za to, že sa nám podarilo rodinu nájsť a veľmi sa teším na to, že budeme môcť znovu nadviazať naše rodinné vzťahy , ako aj spojenie s krajinou, ku ktorej nám moji starí rodičia vštiepili, pomocou svojich spomienoch, veľkú lásku. Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem a z Argentíny Vám zasielam srdečné pozdravy.


S úctou Paula Sokol


17.01.2017

Važěny pane starosto před dvoma lety jsem navštivil vaši obec kde jsem byl chovancem deckeho domova letech 1960 až do 1965 takovou zmenu jsem nečekal musim poděkovat všem co se na to podileli jen škoda ze už neni ta škola do ktery jsem chodil letos my bude 62 let vaši stranky čtu jen chtel jsem se tam zdržet a zaspominat na časy ktere jsem tam přežil škoda u Vas neni možnost se ubytovat vaši obci ale stejně jsem mnel velkou radost že se my podařilo po tolika letech vaši obci navštivit aj děcky domov jsem byl dojat že Vaše obec je tak krasna bydlym v Ostravě poz.

Rac Marian. 


12.09.2016

Vážený pán profesor,

dostal som Pečeňady, srdečne ďakujem. Nebudem tajiť -- kniha ma natoľko zaujala, že som pri nej strávil celé dnešné predpoludnie... A nemusím osobitne vysvetľovať prečo -- stačí, keď sa pridám k Vášmu posudku. Čosi (zatiaľ som si nestihol presnejšie sformulovať čo) je v nej také autentické, veci primerané a vnútorne vyrovnané, ako vari ani v jednej regionálnej knižke z trých, ktoré som mal v rukách - prirodzene okrem prvého dielu Dejín Trnavy, ktorý mám pred očami ako vzor, čo je však iná kategória sídla, poznatkovej základne aj autorského zázemia.

Pečeňady v tejto knižke sa na nič nehrajú, prinášajú fakty o obci v tvare, ktorý jednoducho musí byť jej obyvateľom blízky, prístupný, ktorý okrem iného ukazuje, na čom sa má stavať normálny lokálny patriotizmus, tá nevyhnutná podmienka toho, aby sme sa na Slovensku cítili doma aj bez bez bitia v prsia, ako veľmi sme na našu vlasť hrdí atď, atď., atď...

Osobitne oceňujem ikonografickú stránku diela a úsporný spôsob spájania ilustrácií s textom. Grafická úprava je vynachádzavá, taká, akú by si zaslúžili aj mnohé "panskejšie" publikácie z tohto tematického okruhu.

  To, čo v rukopise recenzného posudku píšete o kontraste medzi počtom dechtických historikov a nejestvujúcou monografiou, sa nedá nepodpísať. Neviem -- že by v tom bol len nedostatok financií? Tajne som vždy dúfal, že budem mať možnosť spolupracovať na knižke venovanej Dechticiam aspoň tak, ako sa už roky zapájam do všelijakých knižných projektov tu v Štiavnici. Nuž -- uvidíme, ale obávam sa mi už veľa času neostáva...

  A ešte čosi -- prišlo mi trošku ľúto, že sme takúto knižku (vrátane kvality tlače) nemali k dispozícii pri tvorbe Kroniky Slovenska! To by sa kradli textové ilustrácie (citáty z dokumentov, tabuľky, číselné údaje)! Ale nemusíte si o nás myslieť nič zlé, v zozname použitej literatúry by sa ocitla, ba s chuťou by sme autorom na záver aj poďakovali!                                                     

 V súvislosti s týmto posledným ma ešte potešilo, že autori postupovali racioálne a uplatnili chronologickú faktografiu, ktorej priekopníkmi sme boli kedysi v 90. rokoch my s našimi Kronikami. Verte, že nijaké hlbokomyseľné hodnotenia mi pri tomto systéme nech&ya cute;bajú a verím, že nebudú chýbať ani Pečeňadčanom (dúfam, že je to je to správna podoba).

  Nuž a tie medaily. To by mi ani na um neprišlo, že sa to takto pekne, a pritom podomácky dá! Ďakujem a pozdravte aj Ignáca (myslím, že mu spolužiaci hovorili Igor, alebo sa mi to už len starecky marí?) Dúfam, že sa na mňa rozpamätá! Všetko dobré a zdravia od Pána Boha toľko, koľko uzná za vhodné -- tak to asi bude najlepšie!

Dr. JánRoháč, st


26.08.2016

PEČENADY - oslavy jubilea 27 VIII 2016

Vážený pán starosta, vážení hostia, vážené občianky a občania Pečeniad.

Kedysi dávno - za socializmu sa to tvrdo vyžadovalo - keď sa pripravovala kniha do tlače, museli rukopis posúdiť dvaja znalci a dať imnprimatur - súhlas stlačou. Boli potom uvedení na knihe aručili za jej text.

Niekedy to znamenalo koniec a kniha nikdy nevyšla.

Pri pripravovanom rukopise Dejín Pečeniad táto nie veľmi vďačná úloha pripadla mne.

Napriek úpornej snahe nájsť a pripomenúť autorom nejaké negatíva, (len pre dobro veci - aby sa včas odstránili), zostal som prekvapený vynikajúcim, bezchybným textom, moderným podaním, dôkladným využitím prameňov a literatúry, dôslednými poznámkami acitáciami. Ľutoval som len, že k rukopisu neboli priložené plánované fotografie.

Keď som čítal rukopis Dejín Pečeniad, pokladal som za povinnosť pozrieť si dedinu. V jedno tiché sobotné poobedie som začal cintorínom, kde sa človek dozvie o dedine najviac a skončil som pri kaštieli. Sprevádzala ma vnučka a fotografovala detaily.

Dovolím si len zopakovať časť z môjho posudku.:

Autori Dejín Pečeniad odviedli dobrú prácu vneuveriteľne krátkom čase a vytvorili dielo na základe rozsiahleho štúdia prameňov a literatúry uvedených v závere, čo znamená aj zásadný posun pre regionálne dejiny vnašom priestore a svojou bohatou excerpciou, novou formou spracovania, dôsledným citovaním odkazov v poznámkach pod čiarou, obdivuhodnou rozhľadenosťou, precíznosťou, ale aj solídnou štylistikou a grafickou dokonalosťou zostali jednotkou. Čistou slovenskou argumentácioudokázali presvedčiť, žeby si obyvatelia Pečeniad niesli životom poznanie dejín svojej obce ako rodinné striebro, ako poklad.

Každý autor, ktorý unás publikuje, musí byť pripravený na kritiku.V prípade Dejín Pečeniad kritizovať znamená navrhovať autorom „urobiť to ináč, keby som to vedel...“ Teraz možno vysloviť už len želanie, aby rukopis dostal na spracovanie šikovný grafik, ktorý by zneho urobil atraktívnu knihu. Pečenady si ju zaslúžia.

Textu dávam Nihil obstat. Imprimi potest. A verím, že vyznačené fotografie doplnia text a skrášlia budúcu publikáciu. (Trnava 24 VII 2016).

A ešte. Úprimne závidím Pečeňadom tieto dejiny. V mojich rodných Dechticiach je asi najvyšší výskyt narodených historikov na štvorcový kilometer vEurópskej únii. ADechtice doteraz len na dejiny obce čakajú, pretože historici sú pravidelne chudobní a potrebujú sponzorov...

Pečeňadom k významnému jubileu avyjdeniu monografie možno jedine zablahoželať a poďakovať za vynikajúcu spoluprácu pána starostu aautorov. Na mnogaja ljeta!

prof. PhDr. Jozef Šimončič, CSc


12.02.2014

Dobrý deň pán starosta,

volám sa Jozef Michalec a detstvo sme strávili s bratmi cez prázdniny u babky a dedka Jedináka v Pečeňadoch -hned ten dom oproti aut.zástavke. Dedo Štefan Jedinák bol elektroinštalatér, zámočník, kováč a skúšobný komisar parných kotlov (asi robil strojníka tzv. Dolfových mašín pre kaštieľ, pochádzal aj z babkou Anastáziou z Lazov p.Makytou) Otec bol trnavský fotograf a máme archív zaujímavých fotiek. Chodili sme v Pečenadoch aj do úvody, dedo mal mlátačky aj traktor, posielam foto z 1943, na traktore je moja mama Valéria nar. v Pečeňadoch a spred domu v okne babka Anastázia, sestra Hanka, mama Valéria, sedí dedko Jedinák a dalších gazdov by niekto mohol spoznať.

s pozdravom Jozef Michalec Trnava,
Ked chcete možem spracovať dalšie negatívy z otcovho archívu a poslať.
Vaša stránka sa mi páči.


14.01.2014

Vážený pán starosta.

Dovoľte aby som Vám, rodine a občanom obce poprial v Novom roku 2014 veľa zdravia, šťastia a veľa úspechov v osobnom a pracovnom živote. Som nesmierne prekvapený čo všetko ste za tie dva roky čo som Vám písal v obci spravili. Patri Vám ako aj poslancom zastupiteľstva obecneho úradu velké uznanie za prácu, ktorú vykonávate.

Taktiež nemožem zabudnuť ani na občanov obce, ktorí Vám pri vašej práci pomáhajú. Chcel by som Vám pripomenúť, že bolo stretnutie chovancov detského domova. Veľmi ma potešilo, že ako starosta pri vaších povinostiach ste si našli čas aj na nás a ste nás prijali do nového obecného úradu. Bol som rád, že som Vás mohol po tých rokoch stretnúť osobne. Taktiež ma potešil váš uvitaci príhovor ako aj o zámeroch ktoré plánujete vo vašej obci.

Som rád že popri bežných povinostiach sa občania vedia kultúrne a športovo zabávať. Prekvapený som ostal, keď som sa dočítal, že v obci bude postavená nová čerpacia stanica.

Čo k tomu všetkému dodať na záver. Aby sa Vám darilo ešte viac vo vaších plánov pre rozvoj vašej obce. Prajem Vám, poslancom a občanom vašej obce veľa úspechov.

S pozdravom 
Alino Jánoška


27.06.2011

Ďakujeme za veľmi príjemne strávené 2 nedele s dych. orchestrami Magurankou a Túfarankou vo veľmi príjemnom prostredí vo Vašej obci.

Keďže Túfaranke prialo aj počasie, koncert vyšiel na jednotku s hviezdičkou a takú istú známku si zaslúžia aj kuchári za svoj perfektný guláš.

Chváliť stránku Vašej obce je zbytočné, kvalita sa znovu ukázala. Sme veľmi radi, že na tento koncert sa unúvalo viac návštevníkov, takže práca všetkých okolo organizovania podujatí nebola zbytočná. Len malá poznámka, to čo u Vás bolo zadarmo, za to na iných koncertoch či festivaloch zaplatíme na vstupnom za 1 osobu od 100 do 200 českých korún ( a radi) , takže naozaj klobúk dole pred všetkými organizátormi a vedením tejto síce malej obce, ale s potenciálom aj na ďaleko väčšie podujatia.

Ešte raz srdečná vďaka a dovidenia na Pečeňadskom hudobnom lete 2012.

Manželia Kolárikovi , Nové Mesto nad Váhom.


18.12.2010

Dobre skore rano vam prajem.

Vazeny pan starosta dovolte aby som vam pogratuloval zvoleniu za starostu obce PECENADY.Som nesmierne rad ako sa obec zmenila za tie roky co uz tam nebyvam.Je to mu uz 26 rokov.Ked mam moznost tak vyuzivam kazdu volnu chvilku aby som sa dostal do schranky obce pecenady.Chcel by som vas touto cesto poprosit ci by sa nenasla volna stranka aj pre dedsky domov.Bol by som rad ked by som sa dozvedel co sa tam zmenilo za tie roky.Som vlastne jeden stych co som tam stravil svoje dedstvo.O par dni tu mame vianocne sviatky.Dovolte aby som Vam,vasej rodine ale i vsetkym obcanom poprial stastne,pokojne a vesele sviatky.V novom roku 2011 vela zdravia,stastia,lasky a uspechov v zivote.


S pozdravom Alino Janoska


17.12.2010

Vazeny Pan Starosta .

Dovolte aby sme Vam zavinsovali k Vianociam.

Az vianocne zvony odbiju polnoc a oznamia prichod carokrasnych vianoc, zabudnite na vsetky starosti a prezite tieto chvile v zdravi a radosti na Novy rok 2011 ked mame k sebe blizko, prajme si nech sa nam vsetko vydari a nikomu nie je v srdci uzko praju Vam vsetkym

Karol a Irma Gulovci.
Budeme na Vas vsetkych spominat pri Mexickych Vianociach a pripijeme Vam na Stary rok aby sa Vam vzdy darilo. Vela zdravia, stastia a uspechov.
Feliz Navidad y prospero ano nuevo.

Adios.


29.11.2010

Blahoželáme k znovuzvoleniu do funkcie starostu a dúfame, že Pečeňadské hudobné leto 2011 sa vydarí aspoň tak dobre, ako to v roku 2010. Veríme, že sa ho budeme môcť znova zúčastniť a v tejto činnosti ako aj v iných prospešných činnostiach pre Vašu obec Vám držíme všetky palce. 

Rodina Kolárikova z Nového Mesta nad Váhom.


29.11.2010

Dobry den pan Starosta ( Buenos Dias ).

Zasielame pozdrav z Mexika, kde zijeme na penzii .
Nie je dna, ze by sme sa nevracali do Vasej krasnej Web.side. Obcania obce Pecenady mozu byt hrdi na svojho starostu a jeho spolupracovnikov a samozrejme i na seba samych za velmi peknu upravu obce a organizaciu.
Sme tolke tisice kilometrov od domova a preto nam je to velmi mile sa cestou computera vratit domov a do vasho zivota.
Prajeme Vam vela dobreho zdravia a dalsich sil do vasej tvorivej prace.
Velmi nas potesili fotografie ktore su nove i stare a budeme nedockavo cakat na dalsie. Bolo by mozne dat i fotografie z Vianocneho dekorovania kostola ? Mam velmi pekne spomienky na Vianoce doma ( Irma)

So srdecnym pozdravom
Irma Gulova ( rod.Bokorova ) a Karol Gula. Adios


14.07.2010

Pekný deň, pán starosta.
Včera sme boli spolu s manželom u Vás v obci na akcii Pečeňadské hudobné leto. Bola to super akcia a veľmi pekne ste spievali. Držím Vám palce do ďalších vydarených akcií. 

Belicová, Trebatice


06.07.2010

Dobrý deň pán starosta,

prostredníctvom tohto mailu by sme Ti chceli poďakovať za výbornú organizáciu a perfektný výber účinkujúcich v PHL 2010. Je pre nás veľmi potešujúcim zistením že návrat do rodného kraja, resp. rodnej dediny je spojený nielen so stretnutiami s rodinou a priateľmi ale poskytuje aj možnosť účasti na špičkovom kultúrnom podujatí. Keďže sme priaznivcami ľudovej a zvlášť dychovej hudby veľmi oceňujeme že sme počas nie dlhej tradície organizovania letných koncertov mohli vidieť, počuť a zažiť koncerty renomovaných kapiel, ktoré svojim umením vypredávajú koncertné sály po Európe. Zúčastnili sme sa už mnohých koncertov týchto súborov na Slovensku aj v blízkom zahraničí a preto s plnou vážnosťou môžeme povedať, že občania obce môžu byť právom hrdí na svojho starostu a tím jeho spolupracovníkov, ktorým sa v Pečeňadoch, obci s niečo viac ako 500 obyvateľmi, podarilo zorganizovať takéto podujatie.

Pán starosta, za krásny a príjemný zážitok, v podobe koncertov PHL 2010 Ti úprimne ďakujeme a želáme hlavne veľa zdravia, nápadov a tvorivých síl do ďalšej práce.

S pozdravom
Anna Nemečková, rod. Nádaská
Pavel Balužák


05.07.2010

Este jedno podakovanie za prijemne stravene popoludnie s gloriou a pochvala za pekne fotografie z tohto podujatia uz na druhy den, co je zatial u nas rychlost priam neuveritelna.

S pozdravom manzelia Kolarikovi z Nového Mesta nad Vahom.


25.06.2010

Pozdravujem pán Starosta,

Ďakujem, sme radi ak naša činnosť prináša spokojnosť. Samozrejme aj ja ďakujem za priamu a promptnú komunikáciu s Vami. Je zrejme, že to čo robíte je kus poctivej a náročnej práce. Prajem veľa síl do ďalších dní.

S pozdravom Ing. Peter Karcol
riaditeľ TV Karpaty s.r.o.


07.02.2010

Zdravím v Pečeňadoch.

Nie som občanom vašej obce ale pár rokov som bol v detskom domove a na obec Pečeňady nejde len tak zabudnúť. Obec sa zmenila k nepoznaniu, váš pán starosta tam urobil kus roboty, samozrejme, že prispieť museli všetci občania, ale máte to v obci pekné. Chcem tiež pochváliť vaše webové stránky máte tam všetko prehľadne urobené. Dávať na web fotky nové a hlavne staršie bol dobrý nápad. To je vlastne dôvod, prečo som sa rozhodol napísať, ja som sa tam totiž našiel na jednej spoločnej fotke s triedou p. uč. Orihelovej. Touto cestou chcem poďakovať p. Farkašovej zato, že tie fotky poskytla. Tiež by som rád pozdravil p. Blahutu ml., chodili sme spolu do školy.


Zdraví Ladislav Kováč (Česká republika)


späť na úvodnú stránku


 

Fotogaléria

Za obsah zodpovedá
Obecný úrad

Všetko o oslavách 800

Oslavy 800. výročia písomnej zmienky o obci Pečeňady

Relax Centrum

Relax Centrum Pečeňady

Register návštev

free counters

Dôležité udalosti dňa

Hlavné správy


Orientačná MAPA obce

Mapa Pečeňady  

VIDEO kanál Pečeňady

Video kanál Pečeňady

Mapový portál obce Pečeňady = Položka bude otvorená v novom okne

Elektronické služby

ZMO Región JE Jaslovské Bohunice

Triedime odpad

Triedime odpad

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

Počasie

webygroup

Úvodná stránka